KONST / Litografier / Färglitografi 13614307
nr 1361 4307
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 19/310. Motivet: 27x52cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 23 november 2020
kl 20:12:27
100 kr
200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman